פלייבק שמאניסטי - סדנת ריפוי קבוצתית

ריפוי והעצמה דרך תיאטרון פלייבק

עבודה מתוך חיבור ואיזון של המרכזים האנרגטיים

אגו, אמפתיה, אינטואיציה, יצירתיות וביטוי, כולן איכויות אנושיות הקשורות במרכזים האנרגטיים שבגופנו. העבודה דרך המרכזים עוצמתית ומשכללת יכולות משחק והקשבה לאחר ולעצמי. היכולת לאזן את עצמינו ולפגוש את האחר בכל פעם דרך מרכז אנרגטי חדש, מזמנת מפגשים חדשים ומפתיעים.

בקורס נחזק את הגוף, נאסוף ונתקרקע דרך טכניקות צ’י קונג, ומתוך עבודת קול ותנועה נתמקד בשבעת המרכזים האנרגטיים (הצ’אקרות).
נחזק את ה”אני היוצר” בתוך קבוצה. ונאפשר לשחקן שבתוכנו לצאת החוצה.

פלייבק שמאניסטי

האינטואיציה היא כלי משמעותי של שחקן הפלייבק, לא פעם ניגשים אנשים מהקהל ומשתאים לנוכח דקויות שלא סופרו במפורש אך היו נוכחות ומרגשות בשיקוף הבימתי. מבנה הגוף, אופן הדיבור, הבעות הפנים ומחוות הגוף, ובעיקר, החווייה אותה מביא המספר, מקבלת צורה דרך המערך הרגשי של השחקן. אך ברגעי דיוק מרגשים, נידמה שדמות אחרת מצטרפת אל שחקן הפלייבק ומדברת דרכו.
איך לזמן את החווייה הזו, איך לסמוך על החושים שלנו, על ההזדהות והאינטואיציה?
איך להניח למערך הקוגניטיבי ובפשטות חושית להיכנס לאותה דמות נעלמה שזה עתה סופרה ולתת לה ייצוג בימתי מדוייק ואמיץ?
דרך טכניקות של “תטה הילינג”, וחיבור בלתי מוחשי אל האחר ניתן לגעת בתחום הבלתי ניתן להסבר או מדידה אך מלא עוצמה ויכולת ריפוי עצמי וקבוצתי.

מהו שמאן?

מקור המילה שמאן שאולה מתושבי סיביר דוברי טונגוסית ופירושה מכשף.
תפקיד השמאן בעת העתיקה היה להביא, בעזרת כוחות התיווך שלו, את הנשמות והרוחות המתאימות כדי לרפא את החולה, הקהילה, השדה או הנהר.
כוחו של שמאן נובע מיכולתו לשנות את מצב התודעה שלו ממצב רגיל למצב תודעה דמוי חלום. זוהי הדעת, באמצעותה השמאן, איש הדעת, מגייס כוחות אוניברסליים לטובת האדם או החברה הזקוקים לכך.

רוצים לדבר?