השתלמויות למורים

בעידן המורכב בו אנחנו חיים, המורה הוא קודם כל, מנחה קבוצה.

לא עוד “מורה יודע כל”, שמעביר מידע, אלא מורה דרך, המאפשר מרחב בריא לתלמידים להתנסות באינטראקציות חברתיות שאינן עוברות דרך פילטרים של אינסטגרם והודעות טקסט.
“תיאטרון פלייבק” מזמין מפגש בלתי אמצעי, ומהווה נוגדן מבריא לחוויית הבדידות הקיומית לדור הY. אני מביא את עצמי, מספר סיפורים, מקשיב לסיפור של האחר, לומד להתבונן לתוך עיניו, לצוד מילות  מפתח המאפשרות לי להבין אותו, שם לב למחוות הגוף והבעות הפנים, ומכוון כל כולי להעניק לו מתנה דרך שיקוף תיאטרלי לסיפורו, אני מרחיב את הגבול שלי ומכניס לתוכו אנשים אחרים, פנים חדשות, אני מקבל שיקופים לסיפור שלי ומה אחרים שומעים בתוכו, ואיך הם תופסים אותי.. חששותיי, דמעותיי, כאביי, צרותיי הקטנות והגדולות, המגבלות שלי, כולם אינם מוזרים וקיצוניים ומסוכנים, אנשים אחרים יכולים להזדהות איתם כי הם, בדרכם, בדיוק כמוני. אני לא לבד!


הזירה הדרמטית מאווררת ומחברת, היצירה המשותפת מחייבת הקשבה קבוצתית, , שם אני מבין, שלבד אפשר, אמנם, להתקדם אבל ביחד, בתוך הפרייה הדדית, השמים הם הגבול.


הכלי הפלייבקיסטי למורה, הוא כלי פשוט וחיוני, המאפשר לו להפוך את הכיתה למרחב פתוח ובטוח למפגש מעצים. בסדנא, המורה בעצמו, חווה את העוצמה, ומקבל את האפשרות לחלוק את חוויותיו מההוראה על הצלחותיה וקשייה, מתוך מרחב של מורים כמוהו, וללבן בדרך מחזקת קומית ומרגשת את הפרסונה המורית שלו, ובתוכה, את מי שהוא, כאדם!


ניתן לקיים השתלמויות מורים המשכיות ללימוד הכלי, כמו גם השתלמויות חד פעמיות לקבוצות אינטימיות וגם לחדרי מורים מלאים.

רוצים לדבר?